تابلوروان
مزایای استفاده از تابلو روان LED

مزایای استفاده از تابلو روان LED

تابلو روان LED چیست؟

تابلو روان LED مدل تازه تابلوهای تبلیغاتی بوده که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کند. این مدل تابلوها با حرکت های مختلف و افکت های شگفت انگیز، بدون ایجاد خستگی در خواننده و بیننده ، حس خوبی جهت خرید به وجود می آورد و مخاطب را به مشتری تبدیل می کند. این تابلوها اطلاعات کسب و کار شما را در معرض دید همه مردم قرار می دهند و سبب بهتر شدن کسب و کار شما می شود .تابلو روان به علت متحرک بودن و زیبایی بصری برای مشتری در حال حاضر مورد استفاده قرار گرفته و کارایی زیادی درصنعت تبلیغات دارد . 

مزایای استفاده از تابلو روان LED

  • شدت نور بیشتر و قدرت نمایش بهتر : در تابلوهای روان LED برعکس تابلوهای تبلیغاتی با مصرف زیاد مثل تابلوهای نئون ، فلکس ، مهتابی و... از لامپ های LED به منظور ایجاد نور استفاده می گردد. به همین علت میزان نوردهی این مدل تابلو خیلی زیاد است و حتی در برابر نور مستقیم خورشید قابلیت نمایش و نوردهی خیلی زیادی دارد.
  • مصرف برق خیلی کمتر : تابلوهای روان LED به علت استفاده از لامپهای LED مصرف برق خیلی کمتری نسبت به تابلوهای فلکس ، نئون و مهتابی و... دارند و در حقیقت بین 60% تا 80% مصرف برق آنها از تابلوهای دیگر پایین تر است و به همین علت این تابلوها را می توان 24 ساعته روشن گذاشت و هزینه برق خیلی کمی خواهد داشت.
  • بازدهی بالاتر: علاوه بر مصرف کم برق در لامپ های LED و به همین جهت مصرف برق کم در تابلوهایی که از لامپهای LED به منظور ایجاد نور استفاده می کنند توجه به این نکته ضروری است که تابلوهای روان LED به علت مصرف این مدل لامپ ها دارای بازده خیلی بیشتری نسبت به تابلوهای نئون و مهتابی و... است. در حقیقت لامپ‌های LED بازده‌ای بین 20 تا 40 لومن بر وات دارند و بازده لامپ‌های التهابی 12 تا 15 لومن بر وات است و بازده لامپ‌های كم‌ مصرف 35 تا 60 لومن بر وات است و بازده لامپ‌های بخار سدیم حدود 100 لومن بر وات می باشد.
  • عمر مفید خیلی بالاتر: عمر این تابلو ها نیز خیلی زیاد است به این علت که عمر مفید لامپ های LED بین 40.000 تا 60.000 ساعت است و با توجه به اینکه عمر مفید لامپ های نئون که بین 20.000 تا 30.000 ساعت و لامپ های فلوئورسنت (مهتابی ) که بین 1000 تا 15000 ساعت است می توان به آسانی نتیجه گرفت که عمر مفید لامپهای LED و همچنین عمر مفید تابلوهای روان LED خیلی زیاد است و این یک امتیاز مهم تابلوهای روان LED نسبت به بقیه تابلوهاست.
  • قابلیت برنامه ریزی و نرم افزاری: تابلو روان LED را می توان با کامپیوتر و یه شکل نرم افزاری برنامه ریزی گردد و متون و تصاویر گرافیگی خاصی را در حافظه سیستم تابلو قرار داد تا افکت های مختلفی را روی تابلو ایجاد کند و این یکی از مزایای با اهمیت تابلو روان می باشد. در ضمن مدل جدیدتری از تابلو روان LED وجود دارد که Smart LED نام دارد و مزیت مهم آن این است که علاوه بر دریافت طرح و برنامه از کامپیوتر و ذخیره و نمایش آن ، می توانند به طور مستقیم از کیبورد دستورات را به طور همزمان بگیرند و روی نمایشگر نمایش دهند.
  • کار کردن با ولتاژ بسیار پایین : همان گونه که ذکر شد مصرف برق لامپ های LED و همچنین مصرف برق تابلوهای روان LED خیلی کم است و با مصرف ولتاژ بسیار کمی نور خیلی زیادی ایجاد می کنند و لازم به ذکر است لامپ های LED با ولتاژ بسیار کمی کار می کنند تا آنجا که می توان آنها را به وسیله باطری هایی جدا از شبکه برق نیز روشن نمود و در مناطق زیادی به وسیله باطریهای خورشیدی و با ولتاژ کم از این تابلوها استفاده می کنند و این یکی از امتیاز های خیلی با اهمیت این مدل تابلوهاست.
  • عدم تابش پرتوهای مضر از تابلو : این تابلوها تابش زیان آوری در مکان اطراف به وجود نمی آورند و این سبب می شود که ضرری برای اشخاص نداشته باشند.
  • عدم ایجاد گرما در محیط : لامپ های LED حرارت بسیار کمی نسبت به بقیه لامپ های نئون و مهتابی و... ایجاد می کنند و به همین علت تابلوهای روان LED که از لامپ های LED مصرف می کنند گرما و حرارت خیلی کمی در مکان به وجود می آورند  و به همین علت می توان از آنها در مکانهای بسته به آسانی استفاده کرد.

 

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید