تابلوروان
مزایای استفاده از تابلو روان LED

مزایای استفاده از تابلو روان LED

تابلو روان LED چیست؟

تابلو روان LED نوع جدید تابلوهای تبلیغاتی می باشد که مورد توجه تعداد زیادی از افراد قرار گرفته است. این نوع از تابلوها با حرکت های گوناگون و افکت های جالب ، بدون به وجود آوردن خستگی در خواننده و بیننده ، حس خوبی را به منظور خرید ایجاد می کند و مخاطب را به مشتری تبدیل می نماید. این تابلوها سبب می شود اطلاعات کسب و کار شما در معرض دید تمام افراد قرار گیرد و موجب بهتر شدن فعالیت شما می گردد. تابلو روان به دلیل متحرک بودن و جذابیت بصری هم اکنون برای مشتریان مورد استفاده می گیرد و کاربرد بسیاری در صنعت تبلیغات دارد. 

مزایای استفاده از تابلو روان LED

  • شدت نور بیشتر و قدرت نمایش بهتر : در تابلوهای روان LED بر خلاف تابلوهای تبلیغاتی با استفاده زیاد مانند تابلوهای نئون ، فلکس ، مهتابی و... از لامپ های LED برای ایجاد نور بکار برده می شود. به همین دلیل مقدار نوردهی این نوع تابلو بسیار زیاد می باشد و حتی در مقابل نور مستقیم خورشید توانایی نمایش و نوردهی بسیار زیادی دارد.
  • مصرف برق خیلی کمتر : تابلوهای روان LED به دلیل استفاده از لامپهای LED مصرف برق بسیار پایین تری در مقایسه با تابلوهای فلکس ، نئون ، مهتابی و... دارند و در واقع از 60% تا 80% مصرف برق آنها از سایر تابلوها کمتر می باشد و به همین علت این تابلوها را می توان به صورت 24 ساعته روشن قرار داد و هزینه برق بسیار کمی دارند.
  • بازدهی بیشتر : علاوه بر مصرف پایین برق در لامپ های LED و بر همین اساس مصرف اندک برق در تابلوهایی که از لامپهای LED برای ایجاد نور بکار می برند، باید به این نکته دقت نمایید که تابلوهای روان LED به دلیل استفاده از این مدل لامپ ها از راندمان بسیار بیشتریدر مقایسه با سایر تابلوهای نئون ، مهتابی و... برخوردار می باشند. در واقع لامپ‌های LED از بازدهی میان 20 تا 40 لومن بر وات برخوردار می باشند و بازده لامپ‌های التهابی 12 تا 15 لومن بر وات می باشد و همچنین بازده لامپ‌های كم‌ مصرف 35 الی 60 لومن بر وات می باشد و بازده لامپ‌های بخار سدیم حدود 100 لومن بر وات است.
  • عمر مفید بسیار بالاتر: عمر این تابلوها بسیار زیاد می باشد زیرا عمر مفید لامپ های LED بین 40.000 الی 60.000 ساعت می باشد و به دلیل اینکه عمر مفید لامپ های نئون بین 20.000 تا 30.000 ساعت و لامپ های فلوئورسنت (مهتابی) بین 1000 تا 15000 ساعت می باشد می توان به راحتی نتیجه گرفت که عمر مفید لامپهای LED و همچنین عمر مفید تابلوهای روان LED بسیار بالا می باشد و این یک امتیاز بااهمیت تابلوهای روان LED در مقایسه با سایر تابلوهاست.
  • قابلیت برنامه ریزی و نرم افزاری: تابلو روان LED را می توان از طریق کامپیوتر و یه صورت نرم افزاری برنامه ریزی نمود و نوشته ها و تصاویر گرافیگی ویژه ای را در حافظه سیستم تابلو ایجاد نمود تا افکت های گوناگونی را بر روی تابلو به وجود آورد و این از جمله مزایای مهم تابلو روان است. همچنین مدل تازه تری از تابلو روان LED موجود می باشد که Smart LED نام دارد و مزیت بااهمیت آن این است که علاوه بر دریافت طرح و برنامه از کامپیوتر و ذخیره و نشان دادن آن، می توانند به صورت مستقیم از کیبورد دستورات را به صورت همزمان دریافت نمایند و روی نمایشگر نشان دهند.
  • کار کردن با ولتاژ بسیار پایین : همان گونه که عنوان شد مصرف برق لامپ های LED و مصرف برق تابلوهای روان LED بسیار اندک می باشد و با مصرف ولتاژ بسیار اندکی، نور بسیار زیادی به وجود می آورند و لازم به ذکر است لامپ های LED با ولتاژ بسیار اندکی کار می کنند تا جایی که می توان آنها را از طریق باطری هایی جدا از شبکه برق نیز روشن کرد و در مکان های بسیاری از باطریهای خورشیدی و با ولتاژ اندک از این تابلوها استفاده می نمایند و این از دیگر امتیازهای مهم این نوع تابلوها می باشد.
  • عدم تابش پرتوهای مضر از تابلو : این نوع تابلوها، پرتو مضری در محیط اطراف ایجاد نمی کنند و این موجب می شود که صدمه ای برای افراد نداشته باشد.
  • عدم ایجاد گرما در مکان : لامپ های LED حرارت بسیار اندکی در مقایسه با سایر لامپ های نئون ، مهتابی و... به وجود می آورند و به همین دلیل تابلوهای روان LED که از لامپ های LED مصرف می نمایند گرما و حرارت بسیار اندکی در مکان ایجاد می کنند و بر همین اساس می توان از آنها در محیط های بسته به راحتی بکار برد. 

تاریخ بروزرسانی:98/02/09

 

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات